Kabinet Altyapı Kurulumu Ve Sonlandırma

Kabinetler bilişim sektöründe geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Bilgi işlem merkezleri ve sistem odalarında cihazların güvenliği ve düzeni amacı ile kullanılır. 19 inç ve 19 inç olmayan cihazları tek bir kabinde toplayan en uygun çözümdür. Data, ses ve video görüntüleri, yapısal kablolama sayesinde tek kablodan iletilebilmekte ve bir kabinet içerisine tüm cihazlar yerleştirilebilmektedir. Kabinet içerisinde düzenlenmiş bir network sistemi sayesinde tüm network bileşenleri uyum içerisinde çalışırlar.

19 inç ölçüsündeki aktif ve pasif cihazlar doğrudan dikmelere bağlanırlar. 19 inç olmayan cihazlarda ön ve arka cephelerdeki 19 inç dikmeler arasına monte edilmiş sabit ve hareketli raflara yerleştirilir. 19 inç Kabinet içerisine Server, Bilgisayar, Ups, Monitör, Klavye, Yazıcı, Switch, Router, Firewall, Modem, Santral gibi cihazlar rahatlıkla yerleştirilebilecek şekilde imal edilmektedirler. 19 inç Kabinet sisteminin avantajları şunlardır;

Sistem kullanım kolaylığı : Veri noktalarının yer ve yetki değiştirmeleri kabin içerisinde kolayca yapılır ve oluşacak arızalar kolayca tespit edilir.

Bilgi Güvenliği : Kabinetin 4 kapısıda aynı şifreli anahtarla kilitlenebilir özellikte olduğu için sadece yetkili kişiler sisteme müdahele edebilir.

Cihaz Güvenliği : Çelik saçtan imal edilmiş kabin sayesinde cihazların fiziksel güvenliği sağlanmış olur. Kabin üst kısmına monte edilmiş termostatlı fan modülü sayesinde cihazlar ısınmaya karşı korunurlar ve havalandırma sağlanır.

Kullanımda Kolaylık ve Kablo Güvenliği : Kabinet içerisine yerleştirme sayesinde cihazların kaplayacağı alandan tasarruf sağlanmış olur. Sistemde yapılacak değişiklikler kabinet içerisindeki patch paneldeki uçların değiştirilmesi yoluyla kolaylıkla gerçekleştirilir. Yapısal kablolama sayesinde sonradan ilave kablo müdahelesi gerekmez. Kablolar karışık görüntüden kurtularak düzenli hale gelir. Formrack kabinetler ön tarafı cam, arka ve yan kapakları saçtan imal edilmiş olup çıkarılabilir ve kilitlenebilir özelliktedir.


Kabinet kullanım ve ebatları dikkate alınarak dikili tip veya duvar tipi model olmasına karar verilir. Kabin içerisine yerleştirilecek cihazlar dikkate alınarak gerekli aksesuarlar tespit edilir.

Dikili Tip Kabinet : Dikili tip ise Kabinet içerisine yerleştirilecek cihazların genişlik ve derinliklerine göre ( 600x600, 600x800, 600x1000, 800x800, 800x1000 ) uygun seçim yapılır. Tüm cihazların yükseklikleri toplanır ve sonradan ilave edilebilecek cihazlar düşünülerek %20 oranında bir boşluk bırakılarak kabinet yüksekliği hesaplanır ( 1U=44,45 mm ). Formrack Dikili tip Kabinet yükseklikleri 12, 16, 20, 26, 32, 36, 39, 42 ve 44U ölçülerindedir.


Duvar Tipi Kabinet : Duvar tipi ise 450 mm ve 560 mm derinlikler arasında karar verilir. Formrack Duvar tipi Kabinet yükseklikleri 7, 9, 12, 15, 18 ve 20U ölçülerindedir.

Fan Modülü : Kabin içerisine yerleştirilecek cihazların miktarı ve ısınmaları dikkate alınarak 2 li, 4 lü veya 6 lı fan modülü tercih edilir. Tüm kullanıcılara fan modüllerinin termostatlı olan modelini tercih etmelerini öneririz.

Priz Grubu : Cihazların beslenmesi haricinde 2 adet boşta kalacak şekilde priz grubu kullanılması önerilir. 3, 6, 8, 9 ve 12 li grup prizler sigortalı ve sigortasız olarak mevcuttur.

Raflar : 19 inç olmayan cihazların yerleştirilmesi amacıyla ihtiyaç kadar sabit ve hareketli raf seçilmelidir.

Kablo Düzenleyiciler : Kabinet içerisinde estetik görünümün sağlanması ve kabloların korunması amacıyla yeterli sayıda yatay ve dikey kablo organizer konulabilir.

Data Altyapı Kurulumu Ve Sonlandırma

 

Yapısal kablolama, data ( bakır ve fiber) , ses, Şebeke, UPS ve güvenlik sistemi sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışmasıdır. Yapısal kablolama ile kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletiminin, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir.

Fiber Altyapı Kurulumu Ve Sonlandırma

 

TRsis Güvenlik Sistemleri ve Savunma Teknolojileri; fiber altyapı kurulumundar optik altyapı hizmetlerinde projelerinizin başlangıç aşamasından teslim aşamasına kadar bütün fazları gerçekleştirerek anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Fiber optik altyapı ihtiyaçlarınız için; Yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik sonlandırma(OTDR test raporlama – dokümantasyon), fiber optik devreye alma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Network Altyapı Kurulumu Ve Sonlandırma

 

TRsis Güvenlik Sistemleri ve Savunma Teknolojileri olarak ağ çözümleri sağlamada müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ağ altyapısı, topolojisi ve firma ihtiyaçları göz önüne alınarak ileriye dönük tasarımlarla çözümler sunuyoruz.Uzman ekibimiz ile  Network sistemlerinde çıkabilecek problemleri önceden hesaplayıp donanım, yazılım ve destek alanlarında bütünleşik çözümler üretiyoruz. Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği Her türlü network cihazı hızlı ve kolay bir şekilde temin edilir. Cihazların kurulumunu uzman teknisyenlerimiz yaparlar ve periyodik kontrollerle olası sorunların önüne geçilir.

UPS Altyapı Kurulumu Ve Sonlandırma

 

TRsis Güvenlik Sistemleri ve Savunma Teknolojileri olarak Network ve Bilgisayar sistemlerinin kesintisiz hizmet verebilmesi, elektrik hareketlerinden kaynaklanan arızaların en aza indirgenmesi için UPS ( Kesintisiz Güç Kaynağı) sistemlerinin de kurumsal olarak hazırlanması kaçınılmaz ihtiyaçlardan biridir. UPS kurulum ve sonlandırma işlemlerinde deneyimli ekip üyelerimiz ile en kısa sürede kurulumları tamamlamaktayız.

Elektrik Altyapısı

 

Sistemlerinizin ve alt yapı kurulacak odalarınızın elektrik alt yapılarını en uygun ve bütün olasılıkları düşünerek sektörün en bilindik markaları ile yeniden oluşturuyor ya da sıfırdan tasarlıyoruz.

Kablo Çekme

TRsis Güvenlik Sistemleri ve Savunma Teknolojileri olarak sistemlerinize, sunucularınıza kablo düzenleme ve ya yeni kablo eklemeleri uzatmaları en düzgün ve biçimli abir şekilde planlanarak yapılmaktdır.

Ad Soyad *
Email*
Tel
Mesaj